Новобранецът Джей Дън Даниелс води Командири до победа над Бенгалс в MNF

СИНСИНАТИ – Когато резервният играч на Вашингтон и специалните екипи, Джеръми Рийвс, излезе от шумната съблекалня на гостите със слушалки на ушите си, той посочи куотърбека Джейдън Даниелс. Каза само две думи.

„Различно е“, каза Рийвс.

Аутфилдът Джон Алън беше по-директен.

„Това е отговорът“, каза Алън.

Никой в ​​съблекалнята няма да се съгласи с това мнение. Не и след вечер, в която той завърши 21 от 23 подавания за 254 ярда и два гола при победа с 38-33 над Бенгалс в понеделник вечер Футбол. Не и след като подаде печеливш пас от 27 ярда към приемащия Тери Маклаурин, докато беше притиснат от защитник.

„Мисля, че той узря тази вечер. Много съм развълнуван за него, защото сега като новобранец, след като видиш тези хвърляния, придобиваш повече увереност. Мисля, че увереността му наистина е нараснала в момента“, каза Маклаурин.

Вашингтон (2-1) постигна две поредни победи — и отбеляза гол от 14 поредни опита, които не завършиха с колене — в мача срещу Аризона в неделя. Командирите получиха огромен тласък в началото на сезона благодарение на представянето на Даниелс. В три мача той е изпълнил 80,3% от подаванията си, средно 6,2 ярда във въздуха на опит. Той също така подаде за 662 ярда и две точки и нито едно прихващане.

READ  7777 Gaming ще дебютира на ICE London 2022 - новини от европейската игрална индустрия

„Той продължава да расте в работата си“, каза треньорът на Вашингтон Дан Куин.

Даниелс поведе печелившата игра за отбелязване на голове през седмица 2 и хвърли пас за тъчдаун при последното си пълно притежание в понеделник вечер. Играчите не се стесняват да хвалят Даниелс, откакто започнаха да тренират с него през пролетта.

Доверието им в него се е увеличило.

„Единствената дума, която наистина мога да кажа, е надежда. Вярвам. Вярваме“, каза гардът Сам Косми, попитан за разликата между Даниелс и тези, с които е играл през предходните четири сезона.

Daniels не беше обезпокоен, когато часовникът за игра приключи и посочи страничната линия за обаждането за игра. Начинът, по който той се справи с тази ситуация без паника, резонира сред съотборниците му.

„Удивително е колко спокоен е той, но не е това. Това е просто отношение. Какво да правя? Ще изпадна в паника и ще го объркам. Не е това. Просто отношение. Ще получа 11 играчи в група, нека свикаме мач“, каза вратарят на Вашингтон Ник Алегрети.

„Той има най-голямото спокойствие, което някога съм виждал при новобранец, и играе на най-трудната позиция във футбола. Ако този играч е нервен, всички останали са нервни. Така че може би той не го прави нарочно, но спокойствието му е това, което оформя цялата офанзивна линия.“ „.

Даниелс беше помолен да реализира три опита за четвърти удар: два с ръка и един с крака. И всеки път успяваше. И той удари четвърти пас от 2 ярда към ресивъра новобранец Люк Маккафри на 30 ярда, за да постави първия тъчдаун на Командите. Четвърти удар от 1 ярд в началото на четвъртата четвърт доведе до гол от игра.

READ  Sportradar и Българската национална полиция подписват меморандум за разбирателство

Но последният удар беше пас от 39-ярдовата линия на Бенгалс към куотърбека Зак Ерц 4 минути и 26 секунди преди края на мача и Вашингтон поведе само с пет ярда. Пасът беше 9 ярда.

„Благословия е, че треньорският щаб има доверие в способността ми да играя в решаващ момент,“ каза Даниелс, „Но това е просто свидетелство не само за мен, но и за цялата атака.“

Тогава Даниелс отбеляза първия си специален момент. Три разигравания по-късно, изправен пред тотална атака от защитник, който се канеше да удари, Даниелс отправи перфектно хвърляне, което измина 45 ярда във въздуха и в ръцете на Маклаурин за резултат от 27 ярда.

Маклаурин каза на офанзивния координатор Клиф Кингсбъри, че иска топката в този мач и Даниелс удовлетвори молбата му.

„Когато имахме най-голяма нужда, Джейдън свърши страхотна работа при попадението. Това са страхотни хвърляния за новобранец“, каза Маклорин, който хвана пас от 55 ярда по-рано в мача, който доведе до нов гол.

Но с всички тези трудни хвърляния, Даниелс може да трябва образно казано да се бори със съотборник, за да получи първата си топка за тъчдаун. Това е така, защото топката отиде при резервния куотърбек Трент Скот, който улови пас за тъчдаун от един ярд през третата четвърт.

„Искам да видя [the ball] „По средата бях толкова нервен, просто не изпуснах топката“, каза Скот.

Колкото и съотборниците му да не бяха шокирани – Алън каза, че това е, което вижда „всеки ден на практика“ – Даниелс беше.

„Да, защото очевидно е нещо ново за мен“, каза той. „Но също така просто познавайки моята страна на нещата, които продължавам да влагам в работата, и това, което се прави на тъмно, винаги ще излиза наяве.“