Брайсън ДеШамбо ще пропусне олимпийския голф отбор на САЩ. Wyndham Clark включително

Скоти Шефлър, Ксандър Шойфеле, Уиндъм Кларк и Колин Морикава ще представляват Съединените щати в олимпийския голф турнир за мъже по време на Игрите в Париж по-късно това лято. Брайсън ДеШамбо, който спечели Откритото първенство на САЩ миналия уикенд и завърши шести или по-добре в други големи турнири тази година, няма да бъде част от отбора на САЩ.

Олимпийското голф игрище за мъже е определено от Международната голф федерация Глобални класации От понеделник. Огледални IGF оценки Официалната световна класация по голф, които се събират чрез точкова система въз основа на представянето. Но OWGR отказа да присвои точки за класиране на LIV Golf събития, позовавайки се на гаранцията на финансираната от Саудитска Арабия отделна лига за включване на няколко високопоставени играчи и относителната липса на годишни продажби и формат на отборен турнир.

През юни 2022 г., малко след първия шампионат по голф на LIV, IGF обяви, че няма да промени квалификационната си система, за да приеме голфърите на LIV.

„Събития, проведени по време на олимпийския квалификационен период, които не отговарят на критериите за печелене на точки за световната ранглиста и следователно не допринасят за олимпийската класация“, IGF Той каза в изявление на време. „Нямаме планове да променяме квалификационната система за Олимпийските игри в Париж през 2024 г.“

Голфърите на LIV могат да спечелят точки за рейтинг OWGR/IGF само ако се класират за големи шампионати, а повечето играчи на тази верига са загубили класирането си след напускането на PGA Tour. Но силната игра на DeChambeau в турнири от Големия шлем по голф – той спечели US Open, както и четири други класирания в топ 10 на големи турнири, след като напусна PGA Tour за LIV – го задържа на върха на класацията: След победата му в неделя в Pinehurst Номер 2, той стои на десето място.

READ  Квалификации за MLB 2021 - Вътре в странния, брутален и противоречив 13 -и ининг на Rays -Red Sox ALDS Game 3

Това обаче не беше достатъчно добро, за да пробие списъка на олимпийския отбор на САЩ. Държавите са ограничени до четирима голфъри на олимпийското игрище от 60 човека: Шефлер (най-високо класираният играч в света), Шауфеле (№3 и олимпийски златен медалист), Кларк (№5) и Морикава (№7). ) са пред DeChambeau (както и номер 8 Патрик Кантлей, който също не успя да влезе в отбора на САЩ, въпреки че изравни третото място на US Open). Кларк, който спечели US Open миналата година, не е завършвал по-добре от 33-то място на Големия шлем оттогава и не е успявал да завърши по-високо от 3-то в последните си шест състезания.

LIV Golf обаче няма да бъде напълно изключен от Олимпийските игри. Световният №9 Джон Рам и №113 Дейвид Пуиг от Испания ще бъдат в Париж заедно с №73 Адриен Миронек от Полша, №99 Хоакин Ниман от Чили, №240 Карлос Ортис и №312 Ейбрахам Унсър от Мексико. .

Женското олимпийско голф игрище ще бъде представено следващата седмица след приключването на женския PGA шампионат, един от петте големи шампионата по голф за жени.