България спечели още три медала във втория ден от Балканското първенство по спортна гимнастика.

България спечели нови три медала, един сребърен и два бронзови, във втория ден от Балканския турнир по спортна гимнастика в Арена 8888 в София.

Първият отбор в състав Кристин Кръстева, Мишел Арападжиева, Герхана Маркова, Валентина Балканджиева, Симоне Арападжиева, Биляна Панева спечели бронза със сбор от 133.295 точки. Отборът на Румъния спечели 139.261 точки (злато), а отборът на Унгария 135.328 точки (сребро).

В отделните възрастови групи България спечели два медала в три възрастови категории: Биляна Пева спечели бронз при юношите със сбор от 44.098 точки (прескок 11.466, щанга 9.133, греда 11.966 точки и земя 11.533 точки).

Кристин Кръстева спечели сребърния медал при юношите.

Най-добрата българска гимнастичка Герхана Маркова при юношите завърши шеста с 42.165 точки. Туркинята Ясем Сукра стана балканска шампионка с 45.832 точки.

Българите ще участват в шест дисциплини в последния ден на първенството. Арападжиева ще се състезава на прескок, а Кръстева ще се присъедини към Панева на щанга и греда. Кръстева и Арападжиева завършиха в топ 8 на земя.

В първия ден на първенството България спечели три златни и един бронзов медал в мъжката гимнастика.