Българката Биляна Тутова доминира в началото на Париж 2024 по борба – Novinite.com

@Йордан Петков, Български олимпийски комитет

Филиана Тутова Париж стартира кампанията си за Олимпийските игри през 2024 г Борба Удивителна победа с 8-3 над Сара от Швеция Линдборг В категория до 62 кг. Така мачът започна бурно ЛиндборгАгресивният подход на , доведе до неправомерен удар ТутоваГлава в първата минута. Съдията даде устно предупреждение на Швеция, задавайки тон за физически напрегнат мач.

При оставащи 4:30 часа в първия период, Тутова предупреждение за бездействие и Линдборг Трябва да атакува в рамките на 30 секунди. обаче, Тутова Защитавайки се ефективно, той спечели точка и след това използва позицията си, за да поведе с 3:0 в края на първото полувреме на мача.

Часовникът тиктакаше до две минути, Тутова Получих още едно предупреждение за бездействие, което позволи Линдборг да спечели точка, намалявайки резултата до 3-1. Въпреки натиска, Тутова Друго предупреждение за неправилно боравене допълнително намали разликата до 3-2.

В решаващ момент, Линдборг Опит за ниска атака на Тутована краката, но български Контрира умело, изпълнявайки завъртане, което й донесе четири точки и увеличи преднината й до 7-2. Линдборг Той отвърна с блъскане Тутова Извън терена той добави още една точка към сметката си, правейки 7-3. Шведският отбор оспори обаждането, но съдиите потвърдиха решението и го присъдиха Тутова Допълнителна точка направи победата му с 8-3.

ТутоваСветовният шампион от Осло 2021 в категория до 59 кг и сребърен медалист от Световното първенство в Будапеща през 2018 г. в категория до 57 кг показа опит и издръжливост. На Световното първенство през 2023 г. в Белград, състезавайки се в настоящата си категория, той се класира пети. Тутова Освен това е четирикратен европейски шампион, като е печелил титли през 2017, 2018, 2019 и 2021 г.

READ  Хупърман и Даниел от Фулъм са свободни да се върнат в Ирландия след проблеми с паспорта в България - The Irish Times

Сара Линдборг26-годишната шведка постигна най-доброто си постижение на Световното първенство през 2021 г. в Осло, като завърши пета в неолимпийска категория до 59 кг. В категория до 62 кг той завърши осми на Световното първенство в Белград през 2022 г. и 17-ти на същото състезание през 2023 г.