Исторически ден за българския спорт: Четири медала за ден на Олимпиадата в Париж! – Novinite.com

Отляво надясно: Новиков, Андреев, Ализадех, Ибанез

На тринадесетия ден от Олимпийските игри в Париж, България Русия отпразнува първия си златен медал. Семен Новиков спечели Гран При в класическата борба в категория до 87 кг. Новиков победи втория световен шампион Алиреза Азизхун Мохамади Баяни от Иран с категорична победа със 7:0. В интервю за БНТ след мача Новиков изрази щастието и решимостта си, като каза: „Най-важното беше да вярвам в себе си. Треньорът ми вярваше в мен. Щастлив съм да го донеса България Първият ми златен медал. От началото на мачовете ги гледах всеки ден и ми се искаше да променя ситуацията. Надявам се това да не е последният ми златен медал. медал„.“

БългарияУспехът на Кимиа Ализаде продължи, като тя спечели бронзовия медал медал В таекуондо тя се състезава в категория до 57 кг. Ализаде победи световния номер 1 Лу Зонгши от Китай с 2:1, за да спечели третото място. медал Този медал е в допълнение към предишния олимпийски бронзов медал, който тя спечели в Рио де Жанейро през 2016 г., представяйки Иран.

Божидар Андреев нашумя и с бронзовия медал медал Във вдигане на тежести при мъжете 73 кг. При второто си олимпийско участие Андреев вдигна общо 344 кг – 154 кг в изтласкването и 190 кг в изтласкването. Той беше единственият състезател, завършил успешно и шестте опита. Андреев изрази задоволството си, като каза:Чувствах се много по-добре и можех да направя повече. Обещах да спечеля медалИсках да спазя това обещание както към тези, които не се присъединиха към нас, така и към тези, които го направиха. Благодарен съм за цялата подкрепа.

READ  Българското правителство одобри таксите за чуждестранни студенти в два университета - София Глоуб

В бокса Хавиер Ибанес спечели бронзовия медал медал В категория до 57 кг след минимална загуба на полуфиналите от Монарбек Сетбек Улу от Киргизстан. Мачът беше близо, като съдиите дадоха леко предимство на Setbek Olu от 29:28 на четири от петте точки, докато един съдия даде предимство на Ibanez със същия резултат.

Вчера стана свидетел и на първото си участие на олимпийски игри българският борец Магомед Рамазанов, който стигна до финала в категория до 86 кг свободен стил. Рамазанов ще се състезава за златния медал срещу Хасан Язданишарати от Иран, шампион от Рио 2016 и сребърен медалист от Токио 2020, за да си осигури поне сребърен медал в индивидуалното състезание. медал Към България.

в момента, България Той се класира на 47-о място в генералното класиране медал Президентът Румен Радев похвали представянето на Новиков в профила си във Фейсбук, като каза: „За мен беше удоволствие лично да поздравя Семен Новиков за честната му победа в класическата борба. България Тя заслужено спечели първия си златен медал медал В Париж олимпийски игри!Премиерът Димитър Главчев също даде висока оценка на постигнатото, като отбеляза изключителния ден за българския спорт в официалната страница на Министерския съвет във Фейсбук.