Канадският боксьор Санфорд доминира в олимпийския дебют срещу българина Росано

ПАРИЖ – Канадецът Уайът Санфорд направи олимпийския си дебют, като победи българина Радослав Росенов в осминафиналите в категория до 63,5 килограма при мъжете в понеделник.

И петимата съдии присъдиха победата на Санфорд, който спечели с единодушно съдийско решение в рунд 1 и 2.

Росанов спечели 3-ия кръг с разделяне 3-2.

„Страхотен начин да започнем, страхотен начин да започнем състезанието. Хубаво е да завършим сред първите осем. Сега сме на една победа от медал“, каза Санфорд.

Първият поставен Санфорд получи сбогом в първия кръг и ще се изправи срещу узбекистанеца Руслан Абдуле на четвъртфиналите в четвъртък.

Състезавайки се в женската категория до 75 кг, Санфорд и Тамара Тибо от Монреал са единствените канадски боксьори в Париж и се стремят да сложат край на сребърната серия на Дейвид Дефиагбон в тежка категория на Игрите в Атланта през 1996 г.

Thibault ще се изправи срещу камерунската боксьорка Cindy Ngamba, която се бие за EOC Refugees, в първия си двубой в сряда.

„Канада имаше известна суша в бокса през последните няколко олимпийски игри. Но ако Тамара или аз можем да спечелим медал, или и двамата, това показва всички промени, които канадският бокс е направил през последните години. Да увеличим тренировките, това се отплаща“, той каза.

25-годишният мъж от Kenneth Cook, NS, спечели златото в категория до 63,5 кг миналата година в дебюта си на Панамериканските игри в Сантяго, Чили.

Той е четирикратен шампион на Канада за младежи и спечели първата си титла за старша възраст през 2018 г. в категория до 64 кг.

Този доклад на The Canadian Press е публикуван първоначално на 29 юли 2024 г.