Кенеди Блейдс печели сребро на Олимпийските игри в Париж през 2024 г

В момента Кенеди Блейдс се бори за отбора на САЩ на Олимпийските игри през 2024 г. в категория до 76 кг. Вижте статията по-долу за пълните резултати на Blades в Париж.

Живей сега · 5-11 август, 19:00 ч. UTC

Парти за гледане на Олимпийските игри 2024 г

Осминафинал – победа с 11-0 над Каталина Акченти, Румъния

Остриетата започнаха този мач с плавен двоен удар, за да свалят противника само 30 секунди в мача. 20 секунди по-късно Блейдс направиха мощен двоен удар, за да направят четири точки и увеличиха преднината си до 6-0 – и Блейдс запазиха преднина от 6-0 на почивката. Малко повече от минута след началото на втория период, Блейдс използваха пасиране, за да ударят огромна петочка, за да завършат мача с преднина от 11-0.

Четвъртфинали – победа с 4-3 над Melemme Marine, Cope

Този мач беше реванш на мача от Гран При на Испания, където Марин победи Блейдс с 13-4. Този олимпийски четвъртфинален мач започна бавно, тъй като Марин не успя да отбележи две минути след началото на мача. Това беше единствената точка за стрелба през първия период, давайки преднина на Блейдс с 1-0 на почивката.

Марине започна второто полувреме с удар извън наказателното поле, за да поведе с 1-1 при стандартни условия. Остриетата отговориха със зашеметяващ двоен удар извън наказателното поле, за да поведат с 2-1. Оставащи 90 секунди до края на мача, Марин успя да отбележи двоен гол, но Блейдс отговориха и отбелязаха две попадения на терена, увеличавайки преднината си до 4-1. Марин продължи напред и отбеляза гол извън наказателното поле след двоен удар на Блейдс 13 секунди преди края на мача. Въпреки още удари на Марин, Блейдс се защитиха и осигуриха победа с 4-3.

READ  Полша определи предстоящите мачове между български и руски футболни клубове като "позор" - Novinite.com

Полуфинали – победа с 8-6 над иберийския Медите Кици, KGZ

Блейдс вкараха първия гол с двоен удар от далечно разстояние, за да поведат с 2-0. Meded Kyzy отговори, като принуди противника да удари топката два пъти отдолу и след това я хвърли, за да поведе. Остриетата си осигуриха крачка в края на първото полувреме, за да водят с 3-2 на почивката.

През второто полувреме Медит Кизи започна силна атака в търсене на принуждаване на съперничката си да се оттегли, но Блейдс удари хвърляне в ръба на тепиха и успя да събори опонентката си. Медит Кизи се опита да принуди Блейдс да се оттегли, но тя загуби, давайки на Блейдс още една точка. Блейдс добавиха още един тейкдаун в началото на мача, за да увеличат преднината си до 8-2. Medit Kize обаче отговори, като повали опонентката си и след това се обърна, за да намали разликата до 8-6. Blades защити всички атаки на Medite Kizzi, за да запази победата с 8-6 и да продължи към финалите на Олимпийските игри!

Финал – загуба с 3-1 от Юка Кагами, Япония

И Блейдс, и Кагаме започнаха мача с гръм и трясък, като работеха от разстояние един от друг около минута в мача. Блейдс беше пуснат първи на часовника и не успя да отбележи, давайки на Кагаме аванс от 1-0 две минути след мача. Блейдс отговори с двойна атака и изведе Кагаме за преднина от 1-1. Кагаме вкара с глава при удара на полувремето, но не успя да завърши мача – Блейдс удържаха равенството 1-1 на полувремето.

READ  Packers обявяват търсене на изпълнителен директор

Във втория, представянето беше подобно на първото, като Kagame и Blades бяха доволни да работят от космоса. Кагаме успя да свали съперничката си на ръба на мача и да поведе с 3-1 1 минута и 22 секунди преди края на срещата. Kagami продължи да бъде в средата на ринга, докато Blades се престори, че стои отвън. Остриетата отправиха няколко изстрела отвън, но не успяха да пробият защитата на Кагаме. Това беше страхотно усилие от страна на Блейдс, но Кагаме издържа и спечели с 3-1.