Седем олимпийски медала за България в Париж

Тихомир Иванов зае осмо място в скока на височина с личен рекорд от 2.27 метра Приключи участието на България на Олимпиадата в Париж.

Общият медал на България от Олимпиадата в Париж през 2024 г. е седем – три златни, един сребърен и три бронзови.Това е една чест повече от Олимпийските игри в Токио през 2021 г. в два последователни дни в края на най-високия спортен форум.

На 8 август м.г. Семен Новиков спечели златото в категория до 87 кг класическа борба,

„Надявам се, че съм донесъл много щастие на българския народ след този медал“, каза роденият в Украйна олимпийски шампион, който се състезава за България. „Знам, че руснаците са много обичани в България, но се надявам, че повече хора ще обичат Украинците също.”

В същия ден, Боксьорът Хавиер Ибанез, таекуондистът Кимия Ализадех и състезателят в тежка категория Божидар Андреев спечелиха бронзов медал.

Божидар Андреев

И след един ден, Карлос Насаркойто постави два световни рекорда в категория до 89 кг – 404 кг на двойки и 224 кг на изтласкване. – И борецът Магомед Рамазанов В плуването свободен стил теглото е 86 кг Стоях на горното стъпало на платформата.

Боряна Калин

От друга страна, художествената гимнастичка Боряна Калин завърши кариерата си на високо ниво със сребърния медал В индивидуалния многобой.

„Бих искал да оставя послание към всички млади хора, че не трябва да спират да работят за мечтите си, защото те вече се сбъдват“, каза Карлос Насар. „Няма как да знам дали ще стана олимпийски шампион или не. но исках да дам смелост и на другите българи – ние трябва да стъпим тук с гордост.”

Магомед Рамазанов

„Първо трябваше да спечеля битката със себе си. Мислех за провалите си в миналото, бях готов на всичко за олимпийската титла, беше много трудно, особено миналата година – баща ми почина преди 3 години преди това беше много труден момент в живота ми“, каза Магомед Рамазанов.

READ  Карлос Алкараз победи Томи Бол в Синсинати | ATP турне

България участва в Париж с 46 състезатели в 16 вида спорт – Бадминтон, бокс, борба, вдигане на тежести, гребане, джудо, кану-каяк, лека атлетика, модерен петобой, плуване, гимнастика, стрелба, таекуондо, тенис, фехтовка и художествена гимнастика.