Трима ирландски боксьори спечелиха златните медали на Европейското до 22 години в България – The Irish Times

Международните дебютанти Луис Рууни и Патси Джойс допълниха златния медал на Ирландия на Европейското първенство до 22 години в София.

След като Лиза О’Рурк оглави класацията в събота, Руни и Джойс се качиха на върха на подиума в неделя.

Рууни от Star ABC в Белфаст спечели злато в лека категория муха, докато Джойс взе впечатляващо злато в категория петел.

В третия си международен мач Рууни победи азербайджанеца Дурал Сариев в категория до 48 кг.

Рууни, синът на бившата боксова звезда на Белфаст Джимбо Рууни, направи своя международен дебют на четвъртфинал срещу арменеца Ованес Харутунян, преди да хвърли на ножа унгареца Чаба Жиго.

Рууни водеше в първите два рунда, преди Сариев да излезе силно в третия рунд.

Докато той се връщаше обратно към синия ъгъл, възхитителният удар на Рууни в ъгловия стълб каза всичко и разделен резултат 4-1 подпечата златото на Ирландия.

Джойс победи шотландеца Арън Кълън на финала в категория до 54 кг.

Човекът от Mullingar беше разстроен, че победата му дойде в края на разделяне с 4-1, като хърватски съдия присъди мача с 29-28 на Кълън, докато четиримата му колеги отбелязаха 30-27, категорично по начина на Джойс.

Бронзовият медалист за младежи от Европейското за 2022 г. имаше опит за подиума, когато победи Алън Морозо от Естония, преди да изпревари Димдро Колисниченко от Украйна, за да подобри цвета.

На финала Джойс никога не беше в опасност, тъй като пое инициативата и заслужено спечели срещу Кълън.

В събота О’Рурк запази короната си в лека средна категория, след като победи аса на Castlereagh Дария Летско във финала до 70 кг.

READ  Програми на националния гвардейски оркестър на Тенеси в България > Национална гвардия > Програма за държавно партньорство

Златният медалист от Световното първенство през 2022 г. без съмнение е победител.

О’Рурк пропусна място на тазгодишните Олимпийски игри, като IABA награди Grainne Walsh с билет за Париж в полусредна категория.

O’Rourke държеше здраво състезанието от самото начало и Letsko не можеше да се справи с ударите, които валяха от жената от Roscommon.

В последната минута на третия рунд О’Рурк нанесе голям десен удар на Летско, за да потвърди това, което вече беше неизбежно.

Въпреки някои проблеми с контузии, О’Рурк получи чист удар от съдиите, за да вземе златото със стил.

Карли Ървинг спечели сребро, а Робин Кели, Клебсън дос Сантос, Боби Флъд и Мартин Макдона спечелиха бронз.