ТРЯБВА ДА ЗНАЕТЕ: Най-важните факти, статистика и любопитни факти преди Гран При на Мексико Сити 2024

Актуален модел

Остават пет състезания през вълнуващия сезон 2024 и битките за двата шампионата продължават. С непрекъснато променящото се класиране между предните състезатели – както и в полузащитата – изглеждаме готови за вълнуващо пътуване до края на сезона.

След като не успя да спечели състезание след Гран При на Испания през юни, Макс Верстапен спечели победата в спринт състезанието последния път в Остин, което предполага, че Ред Бул са намерили пътя си отново след малко труден кръг, в който Макларън ги изпревари в Конструкторите ‘Шампионат. „Подреждане.

Прочетете повече: „Това е добър манталитет“ – Васьор обяснява подхода на Ferrari към битката на конструкторите след намаляване на разликата в Остин

Въпреки това, Ferrari беше по-добре да влезе в Гран При в неделя, тъй като Шарл Льоклер се изкачи до пол в завой 1 и продължи да води първите двама заедно със съотборника си Карлос Сайнц. Това доближи Scuderia до конкуренцията в горната част на таблицата на отборите, тъй като намали разликата с Red Bull до само осем точки, докато McLaren води с 48 точки.

Leclerc заяви, че Ferrari се „насочва към титлата“ след победата си на Circuit of the Americas – може ли отборът да запази този импулс в Мексико, писта, на която Leclerc взе първа позиция миналата година, преди да завърши на подиума?

Ландо Норис ще се надява на по-добро излизане на Autodromo Hermanos Rodriguez. Въпреки че уикендът в Остин не беше катастрофа, британецът и неговият екип бяха разочаровани от наказанието от пет секунди, което той получи за напускане на пистата и придобиване на предимство по време на битката си с Верстапен в края на състезанието, наказание, което го свали на четвърто място. .

READ  Обжалването на забраната за допинг на българския футболист Юмов ще бъде изпратено до CAS през юни – San Diego Union-Tribune

Това също бяха трудни няколко дни за Мерцедес в Гран при на Съединените щати, като Люис Хамилтън отпадна рано от състезанието, докато Джордж Ръсел направи пътуване за възстановяване, за да завърши шести след старт от бокса. Отборът – който сега държи едва четвърто място в шампионата на конструкторите – се стреми към по-голяма последователност с променящия се отбор W15.

На други места битката между халфовата линия се нажежава; Haas вече изпревари RB, за да заеме шесто място, но държи позицията само с две точки, докато Williams ще се надява да задържи Alpine на разстояние в битката за осмо място.

С толкова много неща, които предстои да бъдат решени, всеки предстоящ състезателен уикенд може да бъде решаващ…

ПРЕДСТАВЯНЕ НА ФЕНОВЕ: Двойката на Хаас Нико Хюлкенберг и Кевин Магнусен, десният бек Юки Цунода и звездата на Уилямс Франко Колапинто получават сериозна подкрепа относно това кой Играйте F1 Играчите вярват, че е вероятно да спечелят точки в Мексико. Силна подкрепа има и за Фернандо Алонсо от Aston Martin преди неговото 400-то състезание във Формула 1.