Унгарецът Варга е в стабилно състояние след контузия – DW – 24.06.2024 г.

Състоянието на унгарския нападател Барнабас Варга, който получи тежка контузия през второто полувреме на мача в неделя Евро 2024 Унгарската футболна асоциация обяви в X, преди това в Twitter, че мачът от групата между Шотландия и Унгария в Щутгарт е стабилен.

„Барнабас Варга получи няколко фрактури на лицето и мозъчно сътресение по време на мача. Той вероятно ще бъде опериран“, казаха от федерацията, добавяйки, че играчът ще прекара нощта в болницата и че целият отбор го аплодира.

Какво се случи по време на мача?

В 68-ата минута на мача вратарят на Шотландия Ангъс Гън се сблъска със своите съотборници Антъни Ралстън и Варга, докато се опитваше да блокира пряк свободен удар на Доминик Собослай.

Унгарските играчи побързаха да отбележат, че Варга е в беда и бяха видимо ядосани за времето, необходимо на медицинските екипи за оказване на помощ на 29-годишния футболист.

На стадиона на Щутгарт цареше смаяна тишина. Собослай сдържа сълзите си. След повече от шест минути лечение Варга беше изнесен от терена на носилка, докато чаршафите бяха вдигнати, за да го предпазят от поглед.

Шотландският вратар Ангъс Гън и унгарецът Барнабас Варга лежат на терена след сблъсъкаСнимка: Matthias Schrader/AP/DPA/Alliance Image

Какво е състоянието на варга?

Малко след победата на Унгария с 1:0, която унгарските футболисти посветиха на Варга, Футболната асоциация на страната потвърди, че състоянието му е стабилно.

Според треньора Марко Роси Варга е получил нещо, което изглежда е фрактура на лицето. „Вероятно ще бъде опериран през следващите няколко часа, защото получи фрактура тук (посочва бузата и очната си кухина, разбира се, той няма да бъде част от отбора).“

Унгария все още може да се надява да се класира като един от първите четири отбора, класирали се на трето място. И в друг мач от първа група. Германия изравни с Швейцария 1-1 Да спечели групата.