5 точки от победата на Пакърс над Колтс

1. Джош Джейкъбс беше работният кон, само с една несполучлива игра.

Джейкъбс изнесе топката 20 пъти за 128 ярда до полувремето, завършвайки мача с 32 от 151 опита, един по-малко от най-големия му брой опити за бързане в един мач. Това е огромно бреме в един много горещ ден, което се равнява на втория най-горещ домакински мач в историята на отбора.

Има само една игра, която би искал да види обратно – първият гол от Инди 4 в началото на втората четвърт. Джейкъбс намери пролука и изглежда се хвърли към голлинията и тъчдаун щеше да изведе Пакърс напред със 17-0 само три офанзивни опита в мача.

Но топката излезе извън полето, когато играч я удари отдясно, и Колтс се възстанови в крайната зона.

„Не мисля, че мога да изразя какво ми минава през ума при този отскок“, каза Лафльор шеговито. „Но това се случва. Джош, сигурен съм, че той беше по-тъжен от мен. Той бягаше силно днес и той. винаги го прави.“

„Той е страхотен съотборник и страхотен лидер на нашия футболен отбор. Какво направи, носеше топката 30 пъти? Искам да кажа, че се постара добре, помислих си. Знам, че това може да струва скъпо и за щастие не стана не ни струва нищо.“

Пакърс също се отказаха от точки, когато новобранецът ритник Брайдън Нарвесън пропусна възможност за гол от игра от 45 ярда в четвъртата четвърт, което щеше да увеличи преднината до 16 точки. За втори пореден мач Нарвесон успя да вкара 3 от 4 попадения от игра, като и двата удара бяха извън вратата отляво.

READ  Днес приветстваме астрономическата пролет - Novinite.com
  1. Защитата се възстанови добре от миналата седмица и остава силна, особено в решаващи моменти.

Куотърбекът на Колтс Антъни Ричардсън в крайна сметка хвърли 204 ярда, докато Джонатан Тейлър се втурна за 103 ярда само с 12 изпълнения. Но прихващанията на Ксавие Маккини през първата четвърт и Ерик Уилсън през четвъртата осуетиха потенциални опити за гол. Това беше направено между четвърто спиране близо до средата на терена през третата четвърт, което помогна на Colts да останат без гол повече от 40 минути.

Подходът, който възприехме срещу Ричардсън, беше много подобен на този, който приехме предходната седмица срещу Джалън Хъртс от Фили, тъй като не искахме противниковият куотърбек да играе с краката си. Натискът върху подаващия беше по-скоро за задържането му, отколкото за задържането му, и подходът проработи.

„Знам, че имаше редица отигравания, които той успя да получи (от джоба) късно, но мисля, че в по-голямата си част те свършиха доста добра работа“, каза ЛаФльор за защитата, която задържа Ричардсън от пет ярда, докато последните две минути, когато той увеличи общия си резултат до 37. Чрез дисциплина.“ Той добави: „Опитвахме се да срием джоба, да се изпречим пред него и да го принудим да вземе някои лоши решения.“

Защитата също успешно блокира опити за гол от игра, един от които неуспешен, от 50 ярда в началото на четвъртата четвърт. Това щеше да намали разликата до 13-6 в полза на Колтс и да промени хода на нещата.

„Знаете, че трудностите идват всяка седмица в този турнир,” каза Лафльор.

„Защото в крайна сметка на никого не му пука. Тази игра е за победа и трябва да го направите, независимо по какъв начин трябва да намерите своя път, а нашите играчи намериха своя път.“