USMNT се разпадна срещу Колумбия в подготовката за Копа Америка

Предвид предстоящото Копа Америка след две седмици и Световното първенство след две години, Грег Берхалтер мисли за много повече от резултата от приятелски мач за мъжкия национален отбор по футбол на САЩ.

Но в ден, когато неговата страна се стремеше да покаже подобрение и зрялост срещу елитната конкуренция – и да се постави в позиция да направи международни ходове през следващите седмици и години – Берхалтер видя лош старт и катастрофален край при 5-1 поражение от Колумбия в събота. В областта на лидерите.

Едностранното поражение на Съединените щати от седем години и половина – откакто Юрген Клинсман беше уволнен след поражение с 0:4 от Коста Рика през ноември 2016 г. – не беше добре за Берхалтер или неговите играчи.

„Не го виждаме като научен урок“, каза Берхалтер, който е във втория си мандат от около година. „Ние всъщност го представяме като сигнал за събуждане. Наистина лошо представяне срещу топ отбор и ако дадеш на такъв отбор шансовете, които ние му дадохме, нямаш шанс да спечелиш. Това никога няма да се случи.“

Джон Ариас вкара в шестата минута, а Рафаел Сантос Боре добави акробатичен гол в 19-ата минута, преди американското крило Тим Уеа да отговори 12 минути след началото на втората част.

„И тогава играта се срина“, каза Берхалтер. „От 75-ата минута нататък имаше липса на респект към съперника [and] игра на футбол.“

Резервите Ричард Риос, Хорхе Караскал и Луис Синистра изравниха резултата в 12-та минута на мача, когато колумбийците удължиха непобедената си серия срещу Съединените щати до 6-0-2.

Те бяха непобедени за 28 месеца, в 22 мача, които видяха победи над Испания, Бразилия и Германия и рекорд 3-0-3 в квалификациите за Световното първенство през 2026 г. Голяма част от обявената публика от 55 494 носеха колумбийско жълто и празнуваха от началото. да свърша.

READ  Български олимпийски спортисти сътрудничат на списанието, за да вдъхновяват младите гимнастички

Американската звезда Кристиан Пулишич каза: „Не бяхме близо до нивото, което трябва да играем, ако искаме да спечелим предстоящите мачове от Копа Америка.“

„Това е неприемливо и разочароващо“, каза вратарят Мат Търнър. „Разочароващо е, защото знаехме в какво се забъркваме и след това не се погрижихме за бизнеса си. Има начин да загубим и това определено не е начинът.“

„Правехме неща, които обикновено не бихме правили“, каза левият бек Антъни Робинсън.

Няма да стане по-лесно и за американците, които ще продължат подготовката си за Копа Америка в сряда срещу петкратния световен шампион Бразилия в Орландо.

Мачът на откриването на турнира ще се проведе на 23 юни срещу Боливия в Арлингтън, Тексас, последван от мачове от група С срещу Панама на 27 юни в Атланта и Уругвай на 1 юли в Канзас Сити, Мисури.

Тъй като Копа Америка е най-големият тест преди Съединените щати да бъдат домакини на Световната купа през 2026 г., всичко по-малко от завършване в първите две в груповата фаза и класиране за съпътстващите четвъртфинали би увеличило натиска върху Берхалтер и Футболната федерация на САЩ.

Берхалтер имаше почти всички на разположение в събота, с изключение на десния бек Серхинио Дест (коляно) и нападателя Джош Сарджънт (крак), тъй като страната на САЩ имаше за цел да победи европейски или южноамерикански гигант за първи път от девет години.

Вместо това те допуснаха пет гола за първи път от 15 години, показвайки ясна слабост преди голям турнир.

„Имах чувството, че чакат да направим грешка и след това да ни убият в прехода“, каза Пулишич, който напусна на полувремето, докато Берхалтер управляваше игровото си време преди Копа Америка. „Това се е случвало отново и отново.“

READ  Ченгетата измислят високотехнологичен подход за уреждане на глобални мачове и операции за спортни залагания

Проблемите започнаха, когато Робинсън нанесе ненужен удар при пронизващ пас на Джеймс Родригес, оставяйки го непокрит в наказателното поле.

Ариас стигна до топката, преди Джио Рейна и Тим Рийм да успеят да се докоснат, след което стреля бързо центриране от шест ярда над лявото рамо на Търнър и в близкия горен ъгъл.

Колумбия удвои преднината си в момент на блясък.

Ариас центрира отдясно. Във второто въздушно предизвикателство Джеферсън Лерма победи с глава Джо Скъли и Джони Кардосо. Той падна от задната страна за Бъри, който използва брилянтна техника, за да се върне назад и да навие удар отгоре от шест ярда покрай Търнър.

Американците върнаха един гол назад, след като взеха 10 притежания, като започнаха с Търнър и завършиха с удар на Уеа от осем ярда, за да вкарат неговия шести международен гол. От централна позиция Уеа Фоларин прехвърли Балогун по десния фланг, след което продължи бягането си и срещна претоварения пас на Балогун за веднъж.

Търнър задържа топката близо до вратата, като блокира удара на Родригес в 64-ата минута, но 13 минути по-късно Кардосо изгуби топката в средата на терена. Първоначално, когато Колумбия се издигна на терена, той остана с Ройс. Но той беше привлечен от топката на крилото, оставяйки Ройс ясно отворен в сърцето на наказателното поле за еднократен удар.

„Цялата ни идея беше пространството да е малко“, каза Берхалтер. „Ако направите пространството твърде голямо, имате проблеми. И видях, че щом отворихме, светлините изгаснаха.

Два допълнителни гола превърнаха грубото поражение в смущаващ смях.

„Ние определено носим отговорност като треньорски екип“, каза Берхалтер. „Можем да поставим това на играчите, но нашата работа е да ги подготвим с план за игра. Тогава става дума за изпълнение. Тази игра ще ни помогне да разберем, че когато не правим нещата, които трябва да правим, ние ще се нараниш много бързо.“

READ  Бостън Бруинс анулира договор, след като НХЛ обяви, че Мичъл Милър не отговаря на изискванията за тормоз над млад черен съотборник