Играчът на Mavs Лука Дончич мърмори срещу реферите след фаул в игра 3

ДАЛАС — Лука Дончич се втренчи в съдията с раздразнено недоверие, след като му беше свиркан за шестия му фаул, а след това обърна глава към пейката на Далас Маверикс, за да поиска обжалване на обаждането.

След повторен преглед предизвикателството беше счетено за неуспешно, в резултат на което Дончич беше поставен на пейката в последните 4 минути и 12 секунди от мач 3 от финалите на НБА.

Далас, който губеше с 21 точки в началото на четвъртата четвърт, намали разликата до три точки, след като Дончич беше изключен. Той гледаше безпомощно как преднината на Мавс спадна при загубата в сряда със 106-99 от Бостън Селтикс в American Airlines Center, поставяйки Далас на ръба на колапса.

Дончич, който допусна фаул за първи път от 48 мача в плейофите, беше отсъден за четири фаула през четвъртата четвърт.

„Не можахме да играем физически“, каза Дончич, когато го попитаха за съдийството. „Не знам, не искам да казвам нищо.“

„Знаете ли, шест фаула във финалите на НБА, аз съм като цяло такъв“, каза Дончич с длан нагоре. „Хайде, човече. Бъди по-добър от това.“

Съдиите не бяха единствената причина за разочарованието на Дончич.

Той започна горещо, като отправи пет от първите си седем удара от пода, докато Мавс изскочиха до преднина от 13 точки през първата четвърт, но се бориха в нападение през по-голямата част от останалата част от мача. Дончич завърши с 27 точки при стрелба 11 от 27.

READ  Тенис 2022: Последен тенис мач в ATP Акапулко в Мексико, време, рекорд, защо закъснявам

Селтикс също безмилостно преследваха Дончич в защита, тъй като звездата на Мавс лекува контузия на гръдния кош, получена по време на мач 1 и играеше на дясното си коляно през по-голямата част от сезона. Според данни на ESPN Stats & Information Бостън отбеляза 16 точки при стрелба 6 от 15 с Дончич като основен защитник. Селтикс също направиха няколко добри изгледа, като пробиха Дончич, за да принудят защитата на Далас да изпълни.

„Той определено има страхотен поглед върху гърдите си“, каза треньорът на Мавс Джейсън Кид. „Той трябва да може да пази и да разбере, че ние сме там, за да го защитим и да му помогнем, ако бъде победен. Отново, той носи офанзивния товар. Слагат го на всеки пик-енд-рол. Той трябва да да може да играе игра, в която може да разчита на нападение и да остави другите да носят товара.“ „

Гардът на Мавс Кайри Ървинг, който се бори и с двете загуби в Бостън, за да открие серията, се измъкна от мини-срив с 35 точки при стрелба 13 от 28.

Останалите от Mavs комбинираха, за да вкарат само 37 точки, докато Кид разшири ротацията си до 11 играчи в отчаяно търсене на сътрудници.

Далас вървеше към 20-2, когато Дончич беше отсъден за шестия си фаул, след като опита да удари звездата на Бостън Джейлън Браун по лявото крило. Това се случи само 26 секунди след петия фаул на Дончич, отсъден, когато той се сблъска с Браун, докато защитаваше удар.

Дончич изрази загрижеността си пред длъжностните лица след тези две обаждания, както направи в няколко други случая по време на мача.

READ  Футболистът на университета в Юта Арън Лоу е убит при стрелба в Солт Лейк Сити

„Просто трябва да го оставите да диша малко“, каза Ървинг, когато го попитаха за съобщението му след мача към колегата си. „Оставете човешките емоции да излязат наяве. Просто го прегърнете. Това е всичко, човече. Лесно е просто да го посочите с пръст и да кажете: „Можеш да бъдеш по-добър.“ Лесно е да кажеш това и мисля, че той знае това, но да, той продължава да повтаря, че пазя гърба му, всички имаме гърба му.

Далас сега е изправен пред трудни шансове. Отборите са с резултат 0-156 в плейофните серии, след като изостават с 3-0 в историята на НБА.

„Не е свършило, докато не свърши“, каза Дончич. — Просто трябва да вярваме.