Симон Байлс и отборът на САЩ спечелиха златото във финала на отборния отбор по гимнастика за жени на Олимпийските игри през 2024 г.

След дни на страх от наранявания, Симон Байлс и нейните съотборнички от женския отбор по художествена гимнастика на САЩ спечелиха златото на отборните финали. Първи медал В Олимпийските игри в Париж 2024 г Това стана свидетел на невероятно завръщане за спортиста, който направи история и за американския отбор.

Италия се класира на второ място, завършвайки финала със 165.494 точки срещу 171.296 на отбора на САЩ. Това беше първият олимпийски медал на Италия в женската гимнастика и първият олимпийски медал в гимнастиката като цяло от почти век. Отборът на Бразилия спечели бронзовия медал, само на една точка зад Италия.

Отборът на САЩ прави снимка със златните медалистки по време на церемонията на подиума след отборния финал по художествена гимнастика за жени по време на Олимпийските игри в Париж през 2024 г. в Bercy Arena в Париж, на 30 юли 2024 г.

Габриел Боез/AFP чрез Getty Images

Жени Отборен финал по художествена гимнастика Той се проведе във вторник в Bercy Arena и Байлс участва с американските съотборници Джордан Чайлс, Джейд Къри и Суниса Лий. Това беше важно състезание за американските спортисти, които всички се завръщат на Олимпийските игри тази година, след като се появиха на предишни игри, особено Байлс, която трябваше да се откаже от състезанието през 2020 г. поради сериозно психическо препятствие, което я накара да се отстрани от състезанието .

Байлс и Чайлс се състезаваха в упражненията на неуспоредни, прескок, греда и земя, докато Лий се състезаваше във всяка серия, с изключение на прескок, което беше единственото състезание на Кери. Само един член на отбора на САЩ участва в състезанието във вторник – 16-годишната Хейсли Ривера, която се състезава на Олимпиадата за първи път тази година и все пак получи златния медал заедно със своите съотборници на церемонията по награждаването.

Суниса Лий от отбора на САЩ изпълнява движенията си на греда във финала на отборния отбор по гимнастика за жени на Олимпийските игри в Париж през 2024 г. на 30 юли 2024 г.

Marijane Murad/Photo Alliance чрез Getty Images

Отбор САЩ Отборът на Египет беше най-силният кандидат за спечелване на турнира, след като спечели два поредни златни медала на летните олимпийски игри в Лондон и Рио през 2012 и 2016 г. и спечели сребърния медал в отборното състезание в Токио за последен път.

След изключителни изпълнения на прескок, неравна греда и греда, отборът на САЩ изпълни очакваните упражнения на земя в четвъртия и последен кръг от финала по гимнастика. Очакваше се трио от американски олимпийски ветерани да застанат на терена, водени от Байлс, и тримата дадоха своя принос, за да бъдат на ниво.

Лий беше първата американска гимнастичка, която се представи на пода и завърши силно представяне с очевиден ентусиазъм, когато напусна тепиха. Семейството й аплодираше бурно от трибуните, както и останалата част от стадиона. Лий получи впечатляващите 13,9 точки за тренировката, която се оценява от 14 точки. Чилс също усъвършенства представянето си на пода, като се доближи до този перфектен резултат с 13.966 точки.

Biles завърши финала със зашеметяващо рутинно изпълнение на пода под бурните овации на публиката. Това беше може би най-очакваното шоу от отборното състезание във вторник и Байлс представи впечатляващо представяне. Нейното представяне включваше много от известните гимнастически движения на Байлс, включително първото й едноименно двойно, двойно с половин усукване и тройно двойно.

Симон Байлс от Съединените щати се представя на пода по време на отборните финали по художествена гимнастика за жени в Bercy Arena на Летните олимпийски игри 2024 г., на 30 юли 2024 г. в Париж.

Франсиско Секо/Асошиейтед прес

Тренировката затвърди победата на отбора на САЩ дори преди резултатът на Байлс да бъде разкрит. Тя изпрати целувка на тълпата, докато хората скандираха „САЩ!“

По-рано драматичното представяне на Байлс предизвика овации от тълпа от фенове, включително олимпийската легенда по плуване Майкъл Фелпс и филмовия режисьор Спайк Лий. Лий и Байлс се представиха силно на греда, като получиха високи оценки, след като Чайлс падна от оборудването по време на демонстрацията си на греда, която беше преди шоуто им. Нейното падане беше единствената забележима грешка от страна на отбора на САЩ по време на финалите, тъй като американските атлети представиха първокласни изпълнения, които продължиха да ги тласкат пред техните конкуренти във всеки кръг.

Джордан Чайлс от отбора на САЩ се представя на греда по време на отборния финал по художествена гимнастика за жени в Bercy Arena по време на Олимпийските игри в Париж през 2024 г. на 30 юли 2024 г.

Mike Egerton/PA Изображения чрез Getty Images

Отборът на САЩ – който имаше най-висок резултат в квалификационната сесия през уикенда – се състезава на финала срещу гимнастички от седем други отбора, които се класираха високо в квалификациите: Италия, Китай, Бразилия, Япония, Канада, Великобритания и Румъния. Финалите изискват по три гимнастички от всеки отбор да се състезават във всяка гимнастическа категория.

Лий е шампионът на всички устройства. Но в отборните финали резултатите и на трите гимнастички се зачитат заедно. Тези критерии правят финала особено труден, защото оставят малко място за грешка на всеки състезаващ се атлет, повишавайки залозите в манша, в която се състезаваха и четиримата атлети и резултатите на атлета с най-нисък резултат бяха премахнати от общия сбор на отбора.

27-годишната Байлс направи своето дългоочаквано завръщане Миналия уикенд в Квалификационни кръгове Тя успя да контролира мача, въпреки контузията на крака, която я накара да накуцва. Треньорката по гимнастика за жени Сесил Ланди, бивша олимпийка от Франция, Той каза пред репортери След рехабилитационния сеанс Байлс получи нараняване на прасеца преди няколко седмици и беше на път към подобрение.

Треньорът посочи, че Байлс няма намерение да напусне турнира, като каза: „Това никога не й е било на ум.”

Симоне Байлс (вляво) от отбора на САЩ и съотборничките Джейд Къри и Суниса Лий празнуват със златните си медали по време на церемонията по награждаването след отборния финал по художествена гимнастика за жени по време на Олимпийските игри в Париж през 2024 г., в Арена Берси, на 30 юли 2024 г.

Отборът на САЩ завърши неделните квалификации с впечатляващ резултат от 172.296, което ги постави начело в групата, отиваща към финала, като самата Байлс напусна квалификациите като най-добрия индивидуален голмайстор сред всички състезаващи се отбори.

Байлс, която се смята за най-великата гимнастичка на всички времена или GOAT, в момента се състезава в третата си олимпиада. Това е първото й състезание, откакто изпита „обратки“, феномен, при който гимнастичките губят чувството си за място във въздуха, принуждавайки я да… Оттегляне от множество събития По време на Олимпийските игри в Токио.

С тази победа Байлс стана най-титулуваната американска гимнастичка на Олимпийските игри, изпреварвайки Шанън Милър, която спечели седем медала, и стана осмият златен медалист на отбора. Тя също изравни Антон Хеда, олимпийски гимнастик от 1904 г., по брой златни медали, спечелени от американска гимнастичка.

READ  Как Healy Van Leith се вписва в LSU: Огнедишащ пойнт гард на къдрици