Отборът на света води с 8-4 в неделния мач новини

Отборът на света е само на две победи от спечелването на трета поредна титла от Лейвър Къп, след като мъжете в червено спечелиха три от четири мача в ОберАрена в Берлин в събота, влизайки в последния ден с преднина от 8-4.

Ден, който изглеждаше леко наклонен към домакините, завърши категорично за гостите с унизително поражение за мъжете в синьо на двойки. Отборът на Европа се очакваше да спечели и двата следобедни мача на сингъл, вечерният мач на сингъл между Зверев и Фриц изглеждаше 50:50, докато Отборът на света силно се очакваше да спечели мачовете на двойки. Вторият и четвъртият мач за деня преминаха според очакванията, като най-големият шок дойде в мача между Медведев и Тиафо.

Няма съмнение, че не е лесно за отбора на Европа да поведе с 8-4 в третия ден от Laver Cup. Преди две години отборът на Европа успя да запази преднината си до последния ден в Лондон, преди да загуби първите два мача на сингъл, а след това отборът на света подпечата победата, когато Франсис Тиафо спаси четири мачбола, като победи Стефанос Циципас. С налични три точки за всеки мач в последния ден отборът на Европа може да си върне титлата с три победи от четири, но въз основа на представянето в събота, инерцията е срещу европейците.

Имаше два решаващи периода в съботните събития, когато съдбата се обърна в полза на световния отбор. Първият влезе в тайбрек в първия мач на сингъл. Даниил Медведев спечели първия сет срещу Франсис Тиафо, оставяйки американеца само с един сет в пет и половина мача срещу бившия шампион на US Open. Така че, когато Тиафо спечели втория сет и изравни резултата, той усети първата си победа.

READ  Кейтлин Кларк от щата Айова счупи рекорда за резултати на NCAA за жени

След равенство 4-4 в тайбрека, петият поставен Медведев остана фаворит, но Тиафо, класиран на 16-о място, блестеше в отборната атмосфера, показвайки най-добрия си тенис, печелейки шест от последните седем точки, за да обърне класацията с главата надолу .

Вторият дойде в рамките на десет напрегнати минути във втория сет на мача на Александър Зверев срещу Тейлър Фриц. Първият сет от наказателни размени отиде при Фриц, но Зверев си осигури ранен пробив във втория. При 4-2 той изглеждаше в контрол и имаше две двойни точки за пробив, за да поведе с 5-2. Но още четири брутални размени отидоха при Фриц, което му позволи да задържи подаването си, а в следващия гейм той изравни резултата до 4-4, като проби на все по-уморения изглеждащ Зверев, който по-късно призна, че е бил малко разстроен миналата седмица .

Фриц удряше топката толкова чисто и се движеше толкова добре, че дори най-добрите удари на Зверев не успяха да пробият защитата на американеца. Докато Зверев изравни до 5-5, Фриц неочаквано направи брейк отново, за да осигури победата.

Доминацията на световния отбор на двойки беше ясна. Воден от намиращия се във форма Бен Шилтън, който по-рано през деня загуби тежък мач от Карлос Алкараз, испанецът спечели първия си мач на сингъл за Лейвър Къп с 6-4, 6-4. Гостите трябваше да спечелят първия сет с 6-. 0, спасявайки Европа, спечели две точки, за да спечели групата, преди да отвори резултата си с резултат 0-5.

Алехандро Табело и Бен Шелтън имаха голяма усмивка на лицата си, след като спечелиха две допълнителни точки за световния отбор.

Шилтън и Алехандро Табело, дуото с лява ръка, бяха по-спокойни от самото начало. Шилтън стигна до мрежата при повечето от подаванията си, докато Каспер Рууд и Стефанос Циципас до голяма степен играха от основната линия. Особено Рууд изглеждаше неудобно, докато Циципас, шампионът на двойки в Антверпен миналата година, беше ясен лидер в Европа на корта. Двамата обаче не играха достатъчно добре, тъй като множеството грешки от воле им костваха жизненоважни точки, а Шилтън и Табело забиха силно топката към европейския дует. Циципас дори претърпя унижението да удари удар във въздуха, задната част на ракетата му се закачи в коляното му, когато струните пропуснаха топката.

READ  Маркета Вондроушова изпревари Онс Жабер, за да влезе в историята на Уимбълдън

При резултат 6-1 и 3-1 след 35 минути публиката нямаше какво да коментира, но след това Рууд намери своя диапазон от задната част на терена и мачът за кратко стана оспорван. Шестият гейм беше ключов, тъй като европейците се опитаха да върнат пробива, който допуснаха в началото на сета. Те имаха две точки за пробив, за да изравнят резултата до 3-3, тъй като Рууд пропусна рефлекс от бекхенд при първия, а Циципас не успя да направи уинър във втория, което остави опонента му беззащитен. След като Tapelo успя да поведе с 4-2, мъжете в червено никога не погледнаха назад, тъй като Shelton и Tapelo спечелиха с 6-1 6-2 за 69 минути.

Шелтън беше особено ентусиазиран на двойки. „Исках да изляза и да се оправя тази вечер“, каза той. „Карлитос [Alcaraz] „Бях много добър на сингъл и Алехандро ми помогна.“

Екшънът в неделя започва един час по-рано от петък и събота в 12:00 местно време, като започват мачовете на двойки, последвани от до три мача на сингъл.