Джайънтс побеждават с 31-12 над Делфините в първата победа на Браян Калахан като старши треньор

Маями Гардънс, Флорида – Само победа, скъпа моя.

Може и да не беше красиво, но първата победа за сезона със сигурност беше хубава за Tennessee Titans – победа с 31-12 над Miami Dolphins.

Това беше и първата победа от ерата на Брайън Калахан.

Контролиращият собственик на Titans Ейми Адамс Странк подари топка за игра на Калахан в церемониалната съблекалня след състезанието.

„Не знам дали мога да го изразя с думи“, каза Калахан за чувството. „Чувството е страхотно и по-важното е, че нашите момчета го заслужават. Тези момчета работят здраво, тренират здраво и правят всичко както трябва. Те заслужават да спечелят.“

„Хубаво е да видя малко усмивки и малко енергия. Мислех, че изиграхме наистина добър мач тази вечер.“

Гигантите вече са 1-3 в началото на уикенда.

Куотърбекът на Титаните Уил Левис започна състезанието, но не го завърши.

Резервният куотърбек Мейсън Рудолф замени Левис, след като получи контузия в рамото през първата четвърт, докато се гмуркаше с главата напред при третото каране.

Рудолф водеше Giants през останалата част от пътя и отборът направи достатъчно в атака, за да спечели титлата.

„Винаги се чувствам добре да побеждавам“, каза Рудолф, който завърши 9 от 17 подавания за 85 ярда в състезанието. „Чувството е страхотно да спечелиш, за да вземеш Кали за първи път и това е голяма победа. Винаги е хубаво да празнуваш в съблекалнята, а за първата победа на треньор е голямо време… Мислех, че управлявахме топка наистина добре – направих го.“ Не правете много.“

Кикърът Ник Фолк осигури цялата атака през първото полувреме с три гола от игра. Фолк добави своя четвърти и пети гол от полето през нощта през второто полувреме, за да му даде пет гола от игра през нощта, което изравни връх в кариерата.

Защитата на Тенеси се задушаваше през цялото време, спирайки едно след друго. Делфините успяха да направят само 13 първи падения и 184 ярда в атака в надпреварата, докато Джайънтс се втурнаха във футбола.

В офанзивен план Джайънтс прокараха топката от 142 ярда, като Тони Полард водеше с 88 ярда и тъчдаун.

Късният тъчдаун на Полард даде на Титаните 30 точки в мач за първи път от много време.

„Треньорът каза, че са минали 1000 дни“, каза Полард с усмивка. „Страхотно е, особено навлизането в прощалната седмица. За нас е огромно да вземем тази инерция и да ни пренесе в следващата седмица.“

Двата отбора изиграха нулева първа четвърт, като всеки отбор допусна обрат.

Може би това беше знак за нещата, които предстоят в една много мръсна футболна вечер.

В крайна сметка гигантите се оказаха по-издръжливи и по-добри.

Левис беше засечен по време на откриването на Тенеси от защитника на Делфините Еманюел Огба.

При владението на Маями обаче ръшърът Ардън Кий скочи настрани, връщайки топката обратно на Джайънтс.

Джайънтс поведоха с 3-0 в началото на втората четвърт след гол от 53 ярда на Фолк, удар, който Рудолф завърши.

Джайънтс направиха голяма дефанзивна спирка при следващото притежание на Маями, а корнербекът Джарвис Браунли-младши, защитник на линията Кенет Мъри и защитник Куандре Дигс допринесоха за спирането на Тайрийк Хил при четвърто и първо попадение.

READ  Проект на НФЛ 2025: Ранни прогнози за избори в първия кръг

Спирането доведе до още един далечен гол от Фолк, този от 52 ярда, и Джайънтс поведоха с 6-0 при 8:20 на втората четвърт.

Делфините намалиха преднината до 6-3 с гол от 44 ярда от кикър Джейсън Сандърс при оставащо 4:13 във втората четвърт.

Гигантите продължиха преднината си до полувремето със страхотно изпълнение в последните секунди на първото полувреме. След като получи топката на линията от 44 ярда с 16 секунди и без таймаут, Рудолф завърши пас от 26 ярда към ресивера Тайлър Бойд и Рудолф и нападателят изтичаха по терена навреме, за да го издържат с една секунда до края.

Тогава Фолк успя да вкара третия си гол от игра за вечерта, този от 47 ярда, и Джайънтс поведоха с 9-3 до полувремето.

Делфините намалиха преднината до 9-6 след гол от 56 ярда на Сандърс с 9:02 оставащи в третата четвърт.

Джайънтс най-накрая получиха тъчдаун в средата на третата четвърт.

След като Полард се затича за тъчдаун от 41 ярда, бягащият бек на Wildcat Tyjae Spears се нареди, направи директен удар, след което спринтира за тъчдаун от 7 ярда, за да даде преднина на Титаните от 16-6 шест минути преди края. Трета четвърт.

Фолк добави още един далечен гол от полето, този път от 51 ярда, за да даде преднина на Джайънтс с 19-6 36 секунди преди края на третата четвърт.

След това Фолк отбеляза петия си гол от игра за вечерта от 29 ярда, за да направи резултата 22-6 при 10:45 до края на мача.

Късен тъчдаун от Полард направи 31-12 24 секунди преди края.

Гигантите празнуваха в съблекалнята след мача.

„Осветен“, така описва сцената защитникът Ърнест Джоунс. „Бяхме развълнувани. Трудно е да спечелиш в NFL, така че да спечелиш е много вълнуващо.“

Гигантите се сбогуват през идния уикенд. Отборът ще се завърне в игра на 13 октомври на стадион Нисан срещу Индианаполис Колтс.