Изборът на Арън Роджърс слага край на надеждите за завръщане на Джетс със загуба от Викингс

ЛОНДОН – Джетс търгуваха за Арън Роджърс, имайки предвид моменти като този.

След като изоставаха с шест от непобедените Викингс, Роджърс и Джетс си върнаха топката с 3:07 оставащи на часовника на собствената си линия от 30 ярда.

След бавен старт, включващ две прихващания на Роджърс, Джетс се върнаха, за да се поставят в позиция за победа.

Но те не направиха това.

Подобно на много от своите предшественици в Джетс, Роджърс не можа да направи играта, когато Джетс имаха нужда от него и хвърли пас на защитника на Викингс Стефон Гилмор с 44 секунди до края, за да подпечата загубата на Джетс с 23-17 на стадион Тотнъм Хотспър.

Това беше третото прихващане на Роджърс в мача и едва шестият път в неговата кариера в Залата на славата, когато той хвърля толкова много топки.

Джетс започнаха бавно и откриха, че викингите водят със 17-0 с един тъчдаун, идващ от Роджърс.

Те се пребориха, за да направят мач с един резултат през четвъртата четвърт, но не успяха и сега са 2-3 за този сезон, изпълнен с високи очаквания.

Куотърбекът на Jets Арън Роджърс (8) крещи от болка, докато се справя с Vikings по време на третата четвърт в Лондон на 6 октомври 2024 г. AP

„Играем под потенциала си“, каза Роджърс за нападението на Джетс. „Много грешки. Знаете ли, мислех, че досега сме имали само две смени, което е добре, защото си давате шанс. Но ние започваме бавно. Много умствени грешки. Просто много грешки като цяло. Трудно е да се преодолее това, „И тогава знаете, че трябва да се грижа за футбола. Не можете да обърнете топката три пъти и да спечелите в тази лига.“

Въпреки че изглеждаше, че самолетите могат да го направят.

READ  Списък на Оклахома, Тексас A&M

Те намалиха преднината на Минесота до 20-17 при пас за тъчдаун от 1 ярд от Роджърс към Джарет Уилсън с 6:04 оставащи в четвъртата четвърт.

Тъчдаунът беше организиран от прихващане на Брандин Еколс от бившия куотърбек на Джетс Сам Дарнолд, който имаше разочароващ ден.

След това Викингите преместиха топката, но спряха на 23-ярдовата линия на Джетс, задоволявайки се с 41-ярдов гол от Уил Ричард.

Това върна топката обратно на Роджърс, който намери Уилсън за 16 ярда и след това Алън Лазард за печалби от 7 и 6 преди друго улавяне на Уилсън за 9 ярда и печалба от 6 ярда от Брийс Хол.

Сега Джетс бяха на линията от 26 ярда на Викингите и чукаха на вратата.

След две неизпълнения, Роджърс се опита да удари Майк Уилямс от страничната линия, но топката беше изпусната и Гилмор я взе, слагайки край на надеждите на Джетс за завръщане.

Викингите вече са 5-0.

„Току-що го върнах малко назад“, каза Роджърс.

Колкото и прихващането през четвъртата четвърт да беше кама, Джетс бяха по-разстроени от това, което се случи през първата четвърт.

Първите четири притежания на Джетс продължиха три игри.

Два удара по-късно Роджърс хвърли две прихващания през първата четвърт за първи път в кариерата си.

Първото прихващане дойде след опипване на Куинси Уилямс, което постави Джетс на линията от 42 ярда на Викингите.

Куотърбекът на Vikings Сам Дарнолд (14) хвърля пас срещу Джетс в Лондон на 6 октомври 2024 г. Саймън Дейл/Тотнъм Хотспър ФК/Шътърсток

Но вместо да се възползват от оборота, Джетс върнаха топката, а след това и малко.

На трето и шесто, Викингите блестиха Роджърс и се опитаха да хвърлят бърз пас към Уилсън.

Но той пропусна външния защитник на линията Андрю Ван Гинкел, който улови подаването и след това се състезава на 63 ярда за тъчдаун и Викингите поведоха с 10-0.

При следващото притежание, Роджърс изпрати пас, предназначен за Лазард и безопасността на Викингите Камрин Байнъм го улови.

„Очевидно бях под нивото си“, каза Роджърс. „Току-що разбрах, че никога не съм хвърлял две точки в първата четвърт , такива мачове са подчертани.” Три смени за мен определено са нехарактерни и разочароващи.

Джетс си проправиха път обратно в играта с тъчдаун на Лазард точно преди полувремето и след това с гол от игра на Грег Зуерлайн през третата четвърт и тъчдаун на Уилсън през четвъртата четвърт, но не успяха.

Реакцията на Робърт Салех по време на загубата на Джетс от Викингите на 6 октомври 2024 г. USA TODAY Sports чрез Reuters Conn

„Знаете ли, най-голямото нещо, което трябва да можем да направим, най-голямото нещо, за което говорихме в този мач, е да играем чиста топка, а Минесота се хранеше с пик-шестици и поставяше нападението си в позиция да получава лесни пасове“, Джетс Треньорът Робърт Салех каза, че за съжаление, това шест улова е огромна разлика в играта.

Джетс започнаха бавно този сезон, като отбелязаха само 14 точки през първата четвърт в първите си пет мача.

„Поставихме се в дупка рано“, каза Уилсън. „Не оказахме голяма подкрепа на защитата си. Така че щяхме да имаме трудна битка до края на мача. В този мач ще бъде трудно да спечелим по този начин. Трябва да намерим начин да започнете по-бързо.“

Защитата на Джетс игра добре след колебливо начало и допусна само 16 общо точки и шест точки през втората част.

Изглед към стадион Тотнъм Хотспър по време на мача Jets-Vikings в Лондон на 6 октомври 2024 г. Снимки на работата чрез Reuters

Те бяха маркирани за няколко съмнителни обаждания за намеса в паса, които ги нараниха, но беше трудно да се намерят много грешки, които направиха срещу експлозивната атака на Vikings.

Роджърс контузи глезена си през третата четвърт, но остана в игра.

Роджърс каза, че това е леко изкълчване на глезена.

Той се движеше бавно през второто полувреме, но не напусна играта.

Сега Джетс се завръщат у дома, за да играят срещу Билс на „Футбол в понеделник вечер“, опитвайки се да прекъснат този занос от два загубени мача.

„Ще има много хора извън сградата, които няма да останат при Джетс“, каза Роджърс. „Така че, ако останем заедно, аз все още имам голямо доверие в този отбор. Мисля, че това е отбор, който ще излети и независимо дали това състезание ще започне следващата седмица, или следващата седмица, или когато и да е, аз съм уверен в нашите момчета и уверени в ръководството и уверени, че ще го направим.“ „Уредете това нещо.“