Защита на Ред Уингс, вратарски провал при загуба в началото на сезона: 3 резултата за вкъщи

ДЕТРОЙТ – Началото не трябва да свършва с освирквания. Но това се случи, когато зумерът прозвуча в четвъртък вечер в Little Caesars Arena, след загубата на Red Wings с 6-3 от Pittsburgh Penguins – поражение, което повдигна много опасения от фенове и наблюдатели за навлизането на Детройт през този сезон.

Рано е, разбира се. Но за отбор, който влезе в сезона с очакванията да направи още една крачка към (или) плейофите, загубата в четвъртък върна някои оставащи въпроси на преден план.

Три точки от играта:

Голът все още е под въпрос

Хосо, може би най-голямата мистерия, влизаща в тренировъчния лагер на Ред Уингс поради изпълнения с контузии сезон 2023-24 г., започна стабилно в предсезона, подчертано от неговите 43 спасявания срещу Пингвините в Питсбърг.

Но след достатъчно добър първи период, пропускът му бързо беше отменен през втория период в четвъртък, когато Питсбърг вкара три гола през първите шест минути. Не всички бяха недостатъци на Хошо сами по себе си, но нито една от трите не изглеждаше добре за него.

Последва мощен ретур, който той стреля напред, който Антъни Бовилие лесно върна. Имаше страхотна игра от Евгени Малкин, за да победи Ерик Густафсон, но Хосо не си помогна, като се ангажираше прекалено много и остави Дрю О’Конър с широко отворена врата. Последният гол беше най-красивият: мек удар на Маркус Петерсон в точката.

Имаше очевидни проблеми в отбраната с головете на Beauvillier и O’Connor – Детройт не успя да изчисти мрежата при вратата на Beauvillier и Gustafsson се опари при O’Connor – и това само по себе си е проблем.

Но Хосо даде четири гола при 14 изстрела (първият гол на Пингвините беше Бовилие от под голлинията, стреляйки от крака на Бен Киаро) не направи нищо, за да потуши общата несигурност около гънката на Ред Уингс.

READ  Ден от мача: Манчестър Юнайтед приема Барселона в Лига Европа | спорт

Талбът даде почивка на Хосоу след вълнението на втория период и спря 12 от 14-те изстрела, срещу които се изправи, но също така видя още един гол, изискван за игра с ръка.

И така, какво се случва оттук нататък, в това, което винаги е било променлива ситуация с триглави вратар? Не очаквайте Huso да загуби мястото си в който и да е турнир, който все още приключва, но старши треньорът Derek Lalonde потвърди, че ще има различен старт в събота.

Докато предсезонът на Хосо може временно да е помогнал за намаляване на притесненията относно готовността му да поеме значимо натоварване, липсата на интензивност в четвъртък върна тези въпроси в светлината на прожекторите.

Саймън Едвинсон, както повечето защитници на Детройт, се бореше аналитично срещу Пингвините. (Майк Мълхоланд/Гети изображения)

Защитата не е остра като начало

Фокусът на Red Wings от първия ден на лагера е върху укрепването на защитата им и има защо. Детройт се отказа от много лесни нападения през миналия сезон и след загубата на значителна част от головете от списъка за 2023-24 г., държането на шайби далеч от техните мрежи беше най-очевидният лек.

Но макар че вратарството им не им направи голяма услуга – особено при борбите – защитата на Ред Уингс не направи много, за да посрещне това защитно предизвикателство през по-голямата част от мача в четвъртък.

Единственият им свободен агент, защитникът Густафсон, завърши с 22,3 процента от очакваните голове на леда, според Natural Stat Trick. Саймън Едвинсон, най-голямата перспектива на Детройт, който откри сезона в челната четворка, не беше много по-висок. Въпреки че контузията в горната част на тялото на Джеф Петри принуди Ред Уингс да играят с петима защитници през по-голямата част от нощта, тази контузия се случи твърде дълбоко в играта, за да обясни много.

READ  Кристиано Роналдо ще получи разрешение да напусне Манчестър Юнайтед

Изчистването на мрежата, по-специално, се очертава като област на безпокойство, тъй като има няколко първокласни погледа точно около гънката.

„Може би малко за идванията, малко за ударите“, каза Лалонд. „Може би малко и по отношение на контрола на отскока. Очевидно това затруднява нашите момчета, когато излизат така. Но… определено има работа, която се върши в някои от тези области: външните боксове, пропуските , част от покритието на D-зоната е разочароващо.“ „Малко защото имаше някои признаци, че той изглеждаше наистина добре тази вечер и как искате той да изглежда успешен в тази лига, но не можахме да го поддържаме.“

Детройт със сигурност не е единственият отбор, който се отказа от много в началото на сезона, тъй като резултатите нарастваха през по-голямата част от седмицата в лигата. Но като се има предвид акцентът върху този аспект на играта по време на лагера – и необходимостта той да бъде предимство за успеха на тази група – дисплеят не беше вдъхновяващ.

Sider, DeBrincat Bright Spots

Мачът не беше лишен от позитиви за Red Wings, които всъщност показаха силно представяне. Те доминираха в ранния период на игра, като вкараха първия гол в мача само при 3:46 и имаха голям натиск в ранната силова игра, която можеше да ги постави на мястото на водача.

Обратът в играта през второто полувреме очевидно ще направи по-голямата част от това лесно забравено, но имаше някои ключови изпълнения, които си струва да се отбележат дори при загубата.

Първи: Мориц Зайдер, който въпреки трудната дефанзивна игра на Детройт, излезе със солидни основни числа. Той беше на леда само за един от головете на Детройт срещу Детройт и това беше лудостта на Питърсън, която не трябваше да надминава Хосо. Неговият очакван дял от голове на лед пет срещу пет, според Natural Stat Trick, беше много солиден 62,88 процента. Той беше разбиваща топка, натрупа шест удара и задаваше физически тонус. Той направи асистенция за вратата на Владимир Тарасенко през втория период, точно когато силовата игра приключи.

READ  На Australian Open Новак Джокович печели, но Анди Мъри губи

Може да изглежда кухо при загуба, но като се има предвид важността на Сайдер за Ред Уингс като център на синята линия, представянето му беше забележително.

Междувременно, в нападение, основните показатели на Алекс ДеБринкат не бяха толкова добри с пет на пет xGF% процент на лед от 26, но той все пак завърши мача с чифт гола (и 3 точки) и беше постоянно забележимо, както с шайбата, така и когато се опитвате да я извадите.

Въпреки целия акцент върху защитата, за да компенсира липсващото нарушение, DeBrincat е уникално подходящ да помогне на Детройт да замени някои точки. Той направи това по различни начини в четвъртък, отбелязвайки бърз гол след страхотен пас на Реймънд рано и добавяйки гол в силовата игра късно при отскок. Мотивирането му може да даде резултати в труден ранен график, по време на който Ред Уингс ще се нуждаят от малко голове.

Но все пак: Ред Уингс се нуждаят от най-добрата си линия от ДеБринкат, Реймънд и Дилън Ларкин, за да спечелят мачовете си – на таблото и с качествени възможности. В четвъртък не са направили нищо.

(Горно изображение: Майк Мълхоланд/Гети изображения)