Alyssa Thomas и Marina Mabrey водят Sun до победа над Fever в първия мач

УНКАСВИЛ, Кънектикът – Алиса Томас записа трипъл-дабъл за 15-и път в кариерата си, за да развали дебюта на Кейтлин Кларк в плейофите, когато Кънектикът Сън победи Индиана Февър с 93-69 в неделя в първия мач от тяхната серия от три мача.

Томас завърши с 12 точки, 13 асистенции и 10 борби, постигайки своя трети трипъл-дабъл за сезона.

Марина Мабри поведе третите поставени играчи на Sun с 27 точки, 20 от които дойдоха през второто полувреме. Това са най-много отбелязани точки от резервен играч в историята на плейофите на НБА, според ESPN Research.

Вторият мач ще се проведе следващата сряда в Кънектикът, с възможност решителен трети мач да се проведе в Индиана следващия петък, ако е необходимо.

Кларк, който беше обявен по-рано през деня за Новобранец на годината, завърши с 11 точки, възстановявайки се от труден старт. Тя също даде осем асистенции. Келси Мичъл вкара 21 точки, а Алия Бостън добави 17 точки и 11 борби за Индиана.

Слънцето влезе в състезанието, след като изигра 222 плейофни мача, докато Треската беше изиграла само 19, включително без титуляри. Това беше първото участие на Индиана в плейофите от 2016 г. Треньорът на Кънектикът Стефани Уайт отговаряше за Треската през тази година.

След 16-минутен период Индиана водеше с 36-34 при 3:45 преди края на първото полувреме. След това Слънцата поеха, затваряйки първите 20 минути с серия 12-2.

Деуана Бонър вкара четири точки и също така блокира успешно подаване на Кларк по време на играта. Бонер завърши първите 20 минути с 16 точки. Що се отнася до Кларк, тя отбеляза само три точки през първото полувреме, правейки само един от деветте си удара.

READ  Примо Роглич се отказва от Тур дьо Франс заради контузии

Кларк пропусна първите си два удара от третата четвърт, преди Fever да извика таймаут. Кларк удари пейката разочарован. Това изглежда помогна, тъй като тя вкара още три изстрела, за да се опита да събере Треската, но не беше достатъчно, тъй като Мабри съпостави ударите си, вкарвайки 11 точки в третата четвърт. Кларк завърши мача, като отбеляза 4 от 17.

Първото полувреме също стана свидетел на някои вълнуващи събития, тъй като играта беше спряна 48 секунди след началото на мача поради възражение на Индиана за нарушение, отсъдено на грешен играч. И се получи. Около 45 секунди по-късно Кларк беше случайно ударен в дясното око от Диджонай Карингтън и падна на земята за известно време, преди да напусне терена.

Няколко минути по-късно Тяша Харис контузи десния си крак, докато се опитваше да защити удар. Тя трябваше да напусне терена, след което се върна на пейката след тежка контузия на глезена.