Мъжкият баскетболен отбор на Съединените щати победи лесно Канада в първия кръг преди Олимпийските игри в Париж

ЛАС ВЕГАС – Мъжкият баскетболен списък на САЩ за Олимпийските игри е голям срам. С голям брой играчи от Залата на славата и бъдещи звезди на НБА, тази група ще влезе на Олимпийските игри в Париж през 2024 г. като фаворити за спечелване на пети пореден златен медал.

С бившия президент на САЩ Барак Обама, седнал на корта, националният отбор на САЩ показа защо с победа с 86-72 над Канада в демонстративен мач, проведен в сряда в T-Mobile Arena.

Антъни Едуардс оглави класацията за американеца с 13 точки, включително 6 успешни удара от 10 опита. Стеф Къри добави 12 точки и вкара три тройки. Антъни Дейвис блесна в наказателното поле с 10 точки и 11 борби, докато ЛеБрон Джеймс отбеляза 7 точки, като отбеляза 3 успешни удара от 7 опита.

Ар Джей Барет записа 12 точки и 5 борби за Канада.

„Това беше добър първи мач за нас,” каза треньорът на САЩ Стив Кер Хареса ми тази интензивност в защита и работата върху „Беше добър първи опит и трябваше да зададем тона за това как ще играем и мисля, че успяхме в това“.

Отне известно време на американския отбор да възвърне ритъма си в началото на мача. Въпреки огромното количество талант на терена, това беше първият им състезателен мач като отбор – и това си личеше.

Лошите фаулове и пропуснатите удари позволиха на Канада да отвори мача с преднина от 11-1.

Канадският отбор не успя да отбележи гол до около пет минути след началото на мача, когато Къри отбеляза хеттрик. Канада водеше с 21-14 след първата четвърт.

READ  Очевидната доставка на Макдоналдс прекъсва баскетболен мач в колежа

Но това страдание не продължи дълго. Американците започнаха втората четвърт със седем точки преднина и не погледнаха назад. Тяхната втора отбранителна линия, водена от Едуардс и Дейвис, беше ключов фактор за обръщането на нещата.

„Беше бавен старт, което не е изненадващо, като се има предвид, че тепърва започваме тук, но ми харесва вторият сет“, каза Кер. „След това защитата вдигна темпото в нашия преход, направи няколко добри игри там, за да активизира наистина нашата атака и това ни вкара в играта.“

Баскетболът на САЩ, който ще отпразнува 50-ата си годишнина това лято, почете своите легенди, като припомни членове на отборите, спечелили медали по време на междучасието. Сред присъстващите в Лас Вегас бяха Патрик Юинг, Джон Стоктън, Грант Хил, Дуейн Уейд и Кармело Антъни.

Обама, който разговаря с отбора преди мача, също получи бурни аплодисменти, когато се отправи към мястото си на пода.

Къри каза, че бившият президент е бил „наистина вдъхновяващ с думите си“.

„Беше страхотно да отида на това пътуване, за да отпразнуваме 50-ата годишнина на MLB и това, което се опитваме да направим това лято“, каза Къри „Настръхнах, докато той говореше. Той те кара да се чувстваш добре с човека, когото представляваш .“

САЩ ще започнат борбата си за златен медал на 28 юли срещу Сърбия, която включва бившата звезда на НБА Никола Йокич. За разлика от сряда вечер, този мач няма да е лесен за САЩ.

Джеймс каза, че сплотеността ще дойде с времето.

Той каза: „Лесно е да си сътрудничим, когато имате обща цел, а нашата обща цел е да играем силно и да спечелим златния медал. Няма да отнеме много време.“