О’Нийл иска повече от същото срещу България

Майкъл О’Нийл иска те да надградят стабилен старт за неговата страна Най-новото Кампания за Лигата на нациите на УЕФА, когато те се изправят срещу България по-късно днес.

Старшият мениджър на мъжкия отбор на Северна Ирландия иска повече от играчите си в реванша от двойния мач през септември в група 3 на Лига C на UNL.

Той разкри, че е аплодирал отбора преди победата с 2:0 над Люксембург в Белфаст на пловдивския стадион „Христо Подаев“ (начало 17.00 ч. българско време) преди мача с българите.

Головете на Теди МакНеър и Даниел Балард помогнаха на Северна Ирландия да победи Люксембург в първия си мач от C3 в Унгария в четвъртък, като завърши наравно 0-0 с Беларус.

Северна Ирландия оглавява групата на този ранен етап и О’Нийл признава, че иска да затвърди тази позиция преди друг двубой у дома срещу Беларус и България следващия месец.

Единствената победа на България в последните 16 мача дойде срещу Танзания и те завършиха на последно място в квалификациите за Евро 2024. Те се състезаваха в група G, която беше спечелена от Унгария, а Сърбия беше подгласник. Реми у дома и като гост срещу Литва и домакински равенства с Унгария и Сърбия им донесоха четири точки.

Въпреки тези мрачни сцени, О’Нийл очаква тежки нощи в Пловдив.

„Постигнахме голям напредък през последните 10 месеца, но истинският тест ще бъде в нощи като тази срещу труден съперник далеч от дома“, каза той пред медиите вчера.

„Ако искате да сте отбор, който може да се класира за голям турнир, това са игрите, в които искате да вземете нещо.“

READ  Българският проект откри 17 екзопланети

О’Нийл разполага с много млад състав за мача с Пловдив, докато българите разполагат с играчи с малък международен опит, а не с младежи.

Те са особено неопитни в областта на вратарството. Вратарят на Абърдийн Димитър Мидов получи одобрение срещу Беларус, въпреки че това беше едва четвъртото му участие за старшата възраст.

А другите двама вратари в състава Иван Дългеров (ЦСКА София) и Светослав Вуцов (Славия София) имат само по шест мача.

Най-опитният оператор в тяхната група е капитанът и нападател Кирил Деспотов, който играе клубния си футбол в Гърция с ПАОК. Деспотов е отбелязал 14 гола в 50 мача за страната си.

Валентин Андов, защитник на италианския отбор от Серия Б Кремонезе, е единственият играч, който е записал повече от 20 мача. Той е изиграл 28 мача за страната си до момента.

Начело срещу Беларус бе 31-годишният нападател Александър Колев (Левски София). Това беше едва седмата му игра за старша възраст.

Българите ще бъдат без полузащитника Филип Кръстев, който отпадна по време на равенството миналата седмица в Залаегерсег.

България създаде 17 положения срещу Беларус. Това е четвърта кампания в надпреварата за момчетата в зелено и бяло.