Семен Новиков и Боряна Калин ще носят българското знаме на церемонията по закриването на Олимпийските игри

Боряна Калин

Снимка: БТА

Художествената гимнастичка Боряна Калин и шампионът по класическа борба Семен Новиков ще носят българското знаме на церемонията по закриването на Олимпийските игри в Париж тази вечер.

Равносметката на България от Олимпиадата в Париж през 2024 г. е седем медала – три златни, един сребърен и три бронзови.

Семен Новиков спечели златния медал в класическата борба в категория до 87 кг. Състезателката по художествена гимнастика Бориана Кален взе сребро в индивидуалния многобой.

България участва в Париж с 46 състезатели в 16 вида спорт – Бадминтон, бокс, борба, вдигане на тежести, гребане, джудо, каяк, лека атлетика, модерен петобой, плуване, гимнастика, стрелба, таекуондо, тенис, фехтовка и художествена гимнастика.

България завърши на 26-о място в крайното класиране по медали на Олимпийските игри в ПарижСледват традиционни спортни държави като Чехия, Полша, Дания, Австрия и Сърбия.

Следвайте ме и нататък Google News GalleryДа знаеш най-важното в този ден!

READ  Тайсън Фюри и Антъни Джошуа ще се бият в битката при Август в Саудитска Арабия