Три въпроса и три отговора от мача Реал Мадрид 2-0 Аталанта, Суперкупа на Европа 2024

реал мадрид Реал Мадрид стигна до победа над Депортиво Алавес във вторник вечерта с гол, който изглеждаше удобен, докато не стана изнервящ в последните няколко минути. Само 57 секунди бяха нужни на Лос Бланкос да направят един гол напред, когато Лукас Васкес отбеляза отблизо, но Килиан Мбапе го последва, за да удвои преднината си с впечатляващ самостоятелен гол преди полувремето. В началото на второто полувреме Родриго Гоес вкара мощен гол в покрива на вратата от тесен ъгъл. След това, с участието на Хесус Вайехо в защитата, отбранителната линия се срина необяснимо. Карлос Брутисони вкара от далечна дистанция извън наказателното поле, преди 34-годишният Кики Гарсия да влезе от резервата, за да направи 3-2.

Три отговора

1. Кой ще е редът да се върти този път?

Карло Анчелоти направи някои промени в стартовия състав срещу Еспаньол миналия уикенд, но беше принуден да включи някои от звездите, които остави на пейката първоначално. Този път не беше задължително, но той направи повече промени в отбора си. Дани Карвахал, който получи поражение в този мач в събота, не беше включен в титулярния състав и беше оставен да почива. Той беше заменен от голмайстора Лукас Васкес. Ферланд Менди и Антонио Рюдигер си върнаха местата в защитата в отбор, който изглеждаше доста завършен, с изключение на включването на Лукас. Може би това, което беше изненадващо, беше, че Анчелоти изчака до 69-ата минута, за да се обърне към играчи като Лука Модрич и Индрик Фелипе, за да даде почивка на някои от тези, които са играли значителен брой минути през този сезон. Дори рядко видяхме по-малко известния Хесус Валехо, за да дадем на Едер Милитао няколко минути почивка.

READ  Conn Smythe Trophy, спечелен за Golden Knights, Panthers, обсъждан от NHL.com

2. Защо озвучителната система на стадион Сантяго Бернабеу беше толкова тиха?

Продължаващата битка за използването на стадион Сантяго Бернабеу продължава и тъй като властите са ограничили използването на мястото за концерти, изглежда, че това може да повлияе и на спортните дейности. Клубът все още разполага със своята пълна звукова система и всъщност я използва, със съобщения от високоговорителя за новини на отбора, смени, голмайстори и т.н. с пълна сила, но силата на звука на съобщенията и видеоклиповете на големия екран е значително намалена. Всъщност нямаше никаква музика преди мача от високоговорителите преди началото или по време на почивката на полувремето, като националният химн на клуба се пускаше само преди и след последния съдийски сигнал с ниска до обичайната сила на звука.

3. Как ще бъде приет Карло Анчелоти в неговия мач 300 като треньор?

Това беше 300-ият мач на Карло Анчелоти начело на Реал Мадрид, невероятно постижение, постигнато само от легендарния треньор Мигел Муньос, който записа 595 мача начело за период от 14 години. Струва си да се отбележи, че неговият процент на победи от 70,7% също е втори в списъка с победи за всички времена, зад само Жозе Моуриньо, но с 14 титли в сравнение с трите титли на португалския треньор. Реакцията на честта, обявена по високоговорител, докато името на Анчелоти беше прочетено заедно с новините на отбора, беше по-смесена от очакваното. Докато голяма част от публиката се изправи, за да го аплодира, имаше освирквания от най-острите му критици. Изненадващо е да се чуе такава враждебност, но тя отразява бавния старт на сезон, който се бори да развълнува дори най-взискателните фенове на Сантяго Бернабеу.

READ  MLB Wild Card: Phillies гледат как Brewers губят, след което побеждават Nationals, за да увеличат преднината си в плейофа

Три въпроса

1. Каква е причината за липсата на голове през първото полувреме?

57 секунди бяха всичко, от което Лукас Васкес се нуждаеше, за да открие резултата за Реал Мадрид, отбелязвайки първия гол за отбора от първото полувреме след първия кръг срещу Майорка. Това беше първият път, когато Сантяго Бернабеу видя гол през първото полувреме от последното гостуване на Алавес, също във вторник вечер, през май, като пет мача оттогава завършиха на почивката без гол за двете страни. Тогава Kylian Mbappé създаде онази магия, която феновете се надяваха да видят от него с бяла фланелка. Това беше достатъчно, за да се прекъсне тенденцията да не се отбелязва гол през първото полувреме на мачовете с решаващи няколко седмици, когато тази дисфункция не може да продължи.

2. Виждали ли сме някакви признаци преди дербито на Мадрид в неделя?

Истината е, че има ограничени уроци, които можем да научим от това шоу преди грандиозния спектакъл в неделя. Ранната преднина на Реал Мадрид означаваше, че в нито един момент те не искаха да разбият защитата на Алавес по същия начин, по който може да се наложи срещу Атлети, нито пък бяха предизвикани в защита. Плавността, с която Винисиус, Родриго и Мбапе играха заедно в предната линия, отразява добре и показва непрекъснатото развитие на това трио, като всеки играч става по-строг в позицията си с Родриго отдясно и Винисиус отляво. Това може да бъде истинска битка за гледане с Атлети, използвайки двама крайни защитници, система, която Реал Мадрид може да е тествал във вторник вечерта, за да види как може да я използва.

READ  Терън Армстед на Делфините отпадна срещу Джайънтс заради контузия в коляното

3. Има ли проблем с жълтите картони за противника?

Измина едва четвъртата минута, когато Феде Валверде вдигна разочаровано ръка във въздуха след първото нарушение в мача и получи жълт картон. Преди изтичането на половин час Винисиус Жуниор се присъедини към него в бележника на рефера Алехандро Мунис Руис. Така общият брой на жълтите картони за този сезон достигна осем от общо 14 жълти картона, издадени на играчи на Реал Мадрид. През миналия сезон само 14 от 72-та жълти картона на Реал Мадрид в Ла Лига бяха по тази причина. Ясно е, че реферите в Ла Лига предприемат мерки срещу протести и оплаквания от играчи през този сезон, както и увеличението в Ла Лига, но Реал Мадрид в момента оглавява таблицата с жълти картони за протести.