Юношите победиха България на старта на ЕП Б част

Младежки национален отбор по баскетбол Национален отбор на Черна гора, Снимка: ФИБА

Мъжкият юношески национален отбор по баскетбол на Черна гора победи вчера България (79:77) в откриването на Европейското първенство в група B в Скопие.

Още самото начало на мача показа, че се получи много равностойна и несигурна битка – през първата четвърт отборите смениха преднината си 10 пъти, като най-голямата разлика бе три точки (когато Станев отбеляза при 17:14 в шестата минута).

Така беше и в други моменти, но в 15-ата минута след тройка на Лазар Карабич Черна гора успя да поведе с 36:31. Две минути и половина преди края на първото полувреме обаче България обърна (41:38), така че нашите юноши да отидат на почивката с минимална преднина – 42:41, благодарение на точките на Джурович.

След тройки на Трифонов в 25-ата минута България за първи път взе преднина от седем точки (56:49), но Черна гора бързо отговори. В серията 10:2 Чарапич завърши, Черна гора успя да обърне (59:58), а в 34-ата минута успя да вземе 5 точки преднина – 69:64.

В края на срещата Андрия Вуячич вкара три точки за 78:74, но българите стигнаха до 78:77 14 секунди преди края. Марко Радунович обаче спечели фаул три секунди преди края, като отбеляза един от двата удара, за да подпечата победата.

Ето защо тимът на Марко Сегулич игра решително и спечели. Във втория мач от група А Словакия победи Холандия с 69:64, а Румъния имаше свободна селекция.

Отлична игра даде Лука Джурович, който постигна дабъл-дабъл ефект (19 точки, 14 борби), докато Марко Радунович, освен 12 точки, добави и 8 борби, Андрия Вуячич се отчете с 12 точки, а Маруан Чичич. Двойни точки с 10 точки, шест уловени точки. Лазар Карабич, който записа девет точки и пет борби, също се разписа.

READ  Чисора срещу Пулев 2 какъв канал? Ето как да гледате битката по DAZN в България и континентална Европа

Във втория кръг на група А Черна гора ще се изправи днес от 13.30 часа срещу Словакия.